C-024

Овој стол е доказ за модерна елеганција во минималистички дизајн. Метална конструкција целосно покриена со мазното кадифе со широк спектар на бои, кој се карактеризира со префинето но впечатливо шиење во квадрати кое го разубавува столот. Дизјанирани ногри од бука, даб или орев, а во колекцијата достапни за изработка и од метал, кои му даваат целина на столот токму како што треба да изгледа, ултра модерно.

Clear

Опис

ДИМЕНЗИИ:

Висина: 86 cм

Висина на седлото: 46 cм

Ширина: 47 см

Длабочина: 60 cм

 

Дополнителни информации

Dimensions 60 × 47 × 86 cm
Боја

Авокадо, Бела

Можно е да ти се допаѓа…