C-022 K

Овој елегантен стол е прекрасен детал за стилска трпезарија кој ќе ви овозможи удобно седење, давајќи акцент на модерен или рустикален ентериер. Елегантната рамка е изработена од буково или дабово дрво. Со благо закосени задни ногари во контраст од предните, висок наслон кој на врвот е превиткан и доплнително украсен со Chesterfield, го отсликува дизјанот на ова парче со безвременска елеганција. Наслонот за поголема удобност е зајакнат со еластични појаси  кои продолжуваат на седлото надополнето со федери и сунгер. Крајниот детал за бојата на дрвото и ткаенината за тапацирање ви го прпуштаме на Вас.

Clear

Опис

ДИМЕНЗИИ:

Висина: 96 cм

Ширина: 50 cм

Висина на седло: 48 cм

Длабочина: 63 cм

 

Дополнителни информации

Dimensions 63 × 50 × 96 cm
Боја

Бела, Кафеава

Можно е да ти се допаѓа…